Wykładowcy

Na kierunku „Cywilizacja zachodnioeuropejska” o specjalności „Dziedzictwo cywilizacji Zachodu w kontekstach medialnych” wszystkie przedmioty kształcenia zawodowego będą prowadzone przez specjalistów praktyków spoza Uczelni.

Kadra:

dr Michał Bogacki – doktor nauk humanistycznych, historyk wojskowości, specjalizuje się w historii wojskowości średniowiecznej i nowożytnej. Zajmuje się także odtwórstwem historycznym. Pełnił funkcję  dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku. Obecnie jest dyrektorem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

mgr Waldemar Stube – pedagog, fotograf. Absolwent Kolegium Europejskiego w Gnieźnie. Właściciel studia fotograficznego Fotostube. Finalista Grand Press Photo 2015, Finalista i Laureat Wielkopolska Press Photo. Współpracownik lokalnych mediów.  Autor audycji fotograficznej „Zoom” w Radiu Plus Gniezno. Uczestnik i prowadzący wielu projektów edukacyjnych związanych z fotografią. Autor wystaw fotograficznych zbiorowych i indywidualnych.

mgr Izabela Kozak – posiada doświadczenie jako wykładowca akademicki, prowadzi profesjonalne szkolenia z obszarów nowych mediów z naciskiem na social media, prelegentka na Czwartkach Social Media  i Blog Conference oprócz tego posiada doświadczenie agencyjne – w tej chwili pracuję w agencji GPD, wcześniej w Trol Intermedia, zarządzając działem świadczącym usługi marketingowe zarówno dla małych i średnich firm,  jak i takich marek jak Polomarket, czy Enea.

mgr Marta Młodawska – doktorantka Uniwersytetu Kazimierza w Bydgoszczy, współzałożycielka Stowarzyszenia Miłośników Historii i Oręża, członkini stowarzyszenia „Sarmackie dziedzictwo”, Bractwa Rycerskiego Ziemi Kujawskiej, konsultantka filmów i gier historycznych, członkini grup rekonstrukcyjnych zajmujących się odtwórstwem historycznym od starożytnego Rzymu  do II wojny światowej, autorka i organizatorka innowacyjnych projektów edukacyjnych, m.in. „Żywych lekcji historii” (spektakli historycznych), zajmuje się doradztwem historycznym i kwerendą źródeł dla  firm eventowych,

mgr Łukasz Cieśliński – od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą – z zakresu branży wydawniczej, reklamowej i PR. Współpracował m.in. z takimi firmiami i instytucjami jak UAM, Ministerstwo Gospodarki, Wrigley’s Polska czy Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Od 2013 roku jest szefem regionu na powiat gnieźnieński w Polska Press Grupa Sp. z.o.o odpowiedzialnym za koordynowanie pracy redakcji, tworzenie i przygotowywanie takich produktów prasowych jak dziennik ‚Głos Wielkopolski’, tygodnik regionalny „Gnieźnieński Tydzień” i portal gniezno.naszemiasto.pl.

mgr Ewa Błachowiak  – właściciel i wydawca Radia Gniezno 104,3 FM, prowadzi je od 20 lat (www.radio.gniezno.pl)  inicjatorka i założycielka „Radia Młodych” w Radiu Gniezno (projekt współpracy pomiędzy Radiem Gniezno a  Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie), wydawca tygodnika „Przemiany na Szlaku Piastowskim” (od 23 lat, http://www.przemiany.gniezno.pl), z wykształcenia: historyk, prawnik, pedagog, autorka opowiadań, książek, tekstów do muzyki Jana Wojdaka, autorka projektów współpracy międzynarodowej, posiada bogate doświadczenie w pracy dziennikarskiej (dziennikarstwo radiowe, dziennikarstwo prasowe), z urodzenia Gnieźnianka.

Pozostałe zajęcia będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie przy współpracy pracowników Instytutu Historii UAM.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s